Nowoczesne pieluchy wielorazowe- jak używać?

Nowoczesne pieluchy wielorazowe- jak używać?

Pieluchy wielorazowe cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców ze względu na to, że są zdrowe i zdecydowanie bardziej ekologiczne, niż jednorazówki. Dzięki pieluchom wielorazowym można także zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ można ją wielokrotnie prać i używać ponownie. Ich działanie jest takie samo jak ich jednorazowych odpowiedników i równie dobrze chłoną wilgoć. Ich zakładanie oraz zdejmowanie jest bardzo proste i nie powinno sprawiać trudności nawet osobom, które mają z nimi do czynienia po raz pierwszy.

Nowoczesne pieluchy wielorazowe – jak używać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pieluszek wielorazowych (https://www.bee.pl/11329-mama-i-dziecko-pieluchy-i-przewijanie-pieluchy-wielorazowe). Można zdecydować się na jeden z nich lub używać ich naprzemiennie według uznania. Pierwszym rodzaj wielorazówki składa się z nieprzemakalnego otulacza oraz specjalnego wkładu. Zewnętrzna część wykonana jest z naturalnej wełny, która świetnie przepuszcza powietrze lub dzianiny PUL. W otulaczu umieszcza się chłonny wkład i całość zapina za pomocą wygodnych zatrzasków. Wkład wymienia się za każdym razem, gdy dziecko go zmoczy, a otulacz wystarczy wyprać co 2-3 zmiany pieluszki, ponieważ posiada on właściwości antybakteryjne. Jako wkład można stosować materiał bambusowy, mikrofibrę, a nawet zwykłą tetrę.

Innym rodzajem jest pieluszki wielorazowej jest model z kieszonką. Są one bardzo szybkie w zakładaniu i zdejmowaniu dzięki napom lub rzepom. Składa się z zewnętrznej nieprzemakalnej tkaniny oraz wszytej wewnątrz warstwy materiału, która styka się bezpośrednio ze skórą dziecka. Najczęściej jest to bawełna lub mikropolar, które są przyjemne i delikatne w dotyku. W jego środku w specjalnej kieszonce umieszcza się chłonny wkład.

Pieluszki, tzw. formowanki w całości uszyte są z chłonnego materiału. W ich przypadku nie ma konieczności umieszczania dodatkowych wkładów. Potrzebny jest jedynie zewnętrzny otulacz, ale w ciepłe dni dziecko może swobodnie biegać w samej formowance. Tego rodzaju pieluszki świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy potrzebna jest większa chłonność, czyli w nocy, podczas dłuższego spaceru lub podróży.

Jak prać pieluchy wielorazowe?

Wbrew pozorom pranie wielorazówek nie musi być wcale czasochłonne. Brudne pieluszki przechowywane w koszu lub specjalnym worku muszą być prane co 2-3 dni, aby nie namnażały się na nich bakterie. Do prania tych wykonanych z materiału PUL, mikrofibry oraz polaru najlepiej używać proszku do tkanin białych o zawartości mydła mniejszej niż 5%. W przypadku innych tkanin można bez problemu użyć zwykłego proszku do białego. Aby mieć pewność, że pieluszki są czyste i wolne od bakterii muszą być wyprane w pralce w temperaturze 60 stopni przez minimum 20 minut. Zaleca się, aby po wrzuceniu wielorazówek do pralki ustawić pranie lub płukanie wstępne w celu pozbycia się wszystkich nieczystości. Następnie należy uruchomić właściwy program. Trzeba pamiętać, że pieluszki muszą być dokładnie wypłukane z proszku, aby zachowały swoją nieprzemakalność i posłużyły jak najdłużej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *